Welcome! Anonymous

Amiga - Straßenbahn-Blues, Es ist alles schon gesagt

Mimo, że o płytach już napisaliście dużo, to proponuje dyskusje. Wierzę, że ta kategoria będzie bić rekordy oglądalności ;))

Amiga - Straßenbahn-Blues, Es ist alles schon gesagt

Postautor: Noktowizor » 02 wrz 2009, 14:55

Witam i pozdrawiam,
Z okazji jubileuszu 60-lecia dedeerowskiego (tudzież enerdowskiego) wydawnictwa Amiga ukazało się kilka albumów podsumowujących działalność tej firmy. Wśród nich można znaleźć smaczki, związane z zespołem z Lublina.

Na kompilacji z 2007 roku - (Die) Hits aus den Bruderländern – znajduje się piosenka
„CUGOWSKI, Krzysztof & GRUPPE Budka Suflera - Fang neu an

Z kolei na kompilacji z 2008 roku - (Die) Hits aus den Bruderländern II odnajdziemy:
CD 2: Krzysztof Cugowski & Horst-Krüger-Band · Es ist alles schon gesagt
CD 3: Krzystof Cugowski & Budka Suflera · Straßenbahn-Blues
Płyty zostały wydane przez Hansa / Amiga, a dystrybucję wspomogła BMG. Obydwa przypadki to boxy po 3 CD. I teraz informacja najważniejsza dla kolekcjonerów. Obydwa wydawnictwa są dostępne na rynku niemieckim. Koszt jednego to 9,99 euro. Sklep, w którym sprawdzałem oferuje wysyłkę w cenie 8 euro. Ew. mogę służyć jako kurier i przywieźć te płyty w grudniu.
Tekst tramwajowego bluesa w stosownym dziale.
Pozdrawiam
Mac
Awatar użytkownika
Noktowizor
Moderator
Moderator

Postautor: Sebastian » 02 wrz 2009, 15:59

Myślałem że te cztery utworki które ukazały się na Antologii to było wszystko co nagrali po niemiecku - a tu proszę jaka niespodzianka :)
"...więc słuchajmy jeszcze raz...
...tamtej taśmy sprzed stu lat...
...jak bezlitośnie zadrwił z nas...
...ten który wiedział..."
Awatar użytkownika
Sebastian
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: adamek » 03 wrz 2009, 22:31

Jeśli ktoś chce kupić te płytki i nie chce czekać na dostarczenie przez Noktowizora w grudniu, to proponuję zakup na ebayu.Kupiłem te płytki jakiś miesiąc temu ,po porównaniu ofert najtaniej wyszło kupić ze sklepu w Szwajcarii,z wysyłką zapłaciłem 50zł.Płatność najlepiej wysłać przez PayPal-omija się wtedy wysokie opłaty za przelew międzynarodowy.
Płytki dotarły w ciągu 2 dni od wlaty,co mile mnie zaskoczyło.
adamek
Pełno go tutaj!
Pełno go tutaj!

Postautor: slawkomuzykant1980 » 15 gru 2009, 17:10

Ja też myślałem, że te cztery utworki z niemieckiej sesji z 76 roku to wszystko, potem dowiedziałem się o istnieniu "Memu miastu na do widzenia" z tej sesji po niemiecku, jeszcze go nie słyszałem, a tu proszę kolejne rarytasy!:). Ja zadowoliłbym się skopiowaniem tych utworków Budki, więc jeżeli ktoś może mi to zgrać i wysłać na maila to proszę o kontakt.
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Postautor: slawkomuzykant1980 » 15 sty 2010, 23:54

Wielkie dzięki Adam za nagranka!
Może ma ktoś jeszcze i mi wyślę „CUGOWSKI Krzysztof & GRUPPE Budka Suflera - Fang neu an“?
Awatar użytkownika
slawkomuzykant1980
Często się wypowiada
Często się wypowiada

Wróć do Płyty